• Česky
 • Slovensky
 • English
 • Deutch

Záchrana dát - lacno

Neustále sa stretávame s prípadmi kedy k nám príde zákazník s tým, že by potreboval zachrániť dáta z disku, ktoré už mal v inej firme. Scenáre sú stále rovnaké.

 1. Zákazník si na webe firmy prečíta, že obnovu dát vykonáva od 100, - kč a priemerne stojí 4.000, - kč. Aj pri telefonickom dohovore je uistený o týchto cenách. Pošle teda disk do tejto firmy a po pár dňoch mu zavolajú, že disk je veľmi vážne poškodený a cena bude 35.000, -. Ak je ochotný mesiac počkať, zľaví na 25.000, -. A vysvetlí mu, že inde jeho dáta zachrániť nedokážu. Veľa zákazníkov na to bohužiaľ pristúpi, niekedy ani nemajú na výber. Záchrana dát z disku, ktorý už mal niekto v inej firme otvorený alebo dokonca menil komponenty či parametre disku, je veľmi obtiažna alebo nemožná. 

  Tiež by sme mohli dať na web vymyslený cenník a stať sa opticky najlacnejšou firmou na trhu, ale klamanie zákazníkov nie je náš štýl. Aj preto sa k nám naši zákazníci vracajú alebo nás odporúčajú ostatným (viď referencie). 

  Nami uvedené cenové rozpätie sú skutočné ceny, ktoré budú za záchranu dát účtované. Nebude to ani menej ani viac. Cena zodpovedá nášmu profesionálnemu vybaveniu, znalostiam a starostlivosti s ktorou každú zákazku spracovávame.
   
 2. Zákazník vyhľadá najlacnejšiu ponuku záchrany dát a odovzdá disk k záchrane s tým, že to skúsi a keď sa im to nepodarí, tak ho teda potom odovzdajú profesionálnej firme. Vždy sa jedná o amatérsky pokus záchrany bez potrebného vybavenia a skúseností a takmer nikdy sa nepodarí. Bez špeciálneho, veľmi drahého vybavenia a mnohoročných skúseností sa jednoducho dáta z poškodeného disku zachrániť nedajú

  Bohužiaľ po tomto amatérskom pokuse o záchranu už väčšinou nemožno dáta zachrániť ani v našom profesionálnom laboratóriu.
  Dobre zvážte komu svoje dáta zverujete, pre záchranu dát väčšinou nie je žiadna druhá šanca


Ďalšie informácie o výbere firmy na záchranu dát nájdete na stránke - pozor pri výbere firmy na záchranu dát.

Čo zachraňujeme a ako to funguje?

Pevné disky, RAID pole, NAS, USB flash disky, pamäťové karty, disky DVD rekordérov a videokamier, SSD disky.

 1. Kontakt

  Kontaktujte nás
  +421 02-2120 1192
  zachrana@data112.sk
  alebo použite
  chat

 2. Transport

  Zariadenie môžete
  priniesť, zaslať,
  alebo ho u vás
  zadarmo vyzdvihneme

 3. Diagnostics

  Zadarmo zistíme
  rozsah poškodenia
  a možnosť
  získanie vašich dát

 4. Recovery

  Záchrana dát
  prebehne po vašom
  súhlasu. dohodnutá
  cena nie je nikdy
  prekročená

 5. Odovzdanie

  Vaše zachránené
  dáta vám odovzdáme
  dohodnutým
  spôsobom.

Webové stránky od BARTON STUDIO